Версия для слабовидящих
Главная Регистрация Вход
Приветствую Вас, Гость · RSS
Главная
Прием в 1 класс
Форма входа
ЕГЭ
ГИА-9
ВОШ
ТЕЛ. ДОВЕРИЯ ГИА
Первый учитель
Закон об обр.
Официальный информационный портал Республики Саха (Якутия)
МО РФ
МО РС(Я)
МО "Намский улус"
Портал обр. услуг
bus.gov.ru
Статистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 1
Пользователей: 1
nyurguyanavalerievna
 
Главная » 2019 » Апрель » 5 » СУРУЙААЧЧЫ В.В.УШНИЦКАЙ-СЭКИ АЙЫМНЬЫЛАРЫГАР УЛУУСТАА5Ы ОСКУОЛА ИННИНЭЭ5И СААСТААХ О5ОЛОРГО МУЛЬТИПЛИКАЦИОННАЙ КЭТЭХТЭН КУРЭХ
11:01
СУРУЙААЧЧЫ В.В.УШНИЦКАЙ-СЭКИ АЙЫМНЬЫЛАРЫГАР УЛУУСТАА5Ы ОСКУОЛА ИННИНЭЭ5И СААСТААХ О5ОЛОРГО МУЛЬТИПЛИКАЦИОННАЙ КЭТЭХТЭН КУРЭХ

     

      2018-2019 үөрэх сыл Хамагатта № 1 « Сарыал» о5о уһуйааныгар театр сылынан, Хама5атта нэһилиэгин «Ытык киһитэ», суруйааччы  В.В.Ушницкий – Сэки айымнньыларыгар  улуустаа5ы  оскуола иннинээ5и саастаах о5олорго кэтэхтэн мультипликационнай   күрэ5и Кириэс- Кытыл 1№-дээх «Сарыал» о5о саада    тэрийэн ыыта.

Курэх В. В. Ушницкай - Сэки айымнньыларынан мультипликация онорон таһаарар, о5о мультипликация нөнүө, санарар санатын, тылга интириэһин  сайыннарарын, кө5улэуур, техническэй (ИКТ) эйгэ5э о5ону кыра сааһыттан сыһыарар сыаллаах ыытылынна.

Уопсайа 10 уһуйаантан,  33 сайаапка киирэн, 98 о5о, 4 бөлө5унэн  кыттыыны ылла.

Мультипликация күрэ5ин көрүү бу дьыл муус устар 4 кунугэр буолла. «Уруһуйунан мультипликация», «Оноһүктарынан мультипликация» диэн 2 секцияннан, 3 бөлөгүнэн (кыра бөлөх ,орто бөлөх, улахан бөлөх)  арааран көрулуннулэр.

 Дьүүлүүр сүбэ5э улэлээтилэр:  председатель: Корякина Марина Саввична –нэьилиэк библиотекаря

чилиэннэр: Бурнашев Леонид Семенович-ХСФЛ специалиьа

Местникова А.И.- төрөппүт

счетнай комиссия-Афанасьева Т.Н.- учитель-логопед

Дьүлүүр сүбэ үс хайысханнан сыаналаата:   

  • айымнньы ис хоһоонун арыйыы, көрөөччүлэргэ тиэрдии;

- мультипликациялар эстетическэй көстүүлэрэ;

  • араас ньыманы таба туһаныыта. 

Курэх тумугэ:

1.«Уруһуйунан мультипликация»

кыра бөлөх

ситиһиитэ

уһуйаана

кыттаачылар:

айымнньыта

салайааччы:

Анал Аат

МБДОУ « Кэнчээри» с.Намцы

Хордогосова Люда

 «Автобуска»

Зырянова Т.Н.

 

1 место

МБДОУ «Хомус» с.Хатас

Протопопова Мираслава

«Куоска»

Протопопова Мария Андреевна

 

2 место

МБДОУ Детский сад №5 «Кэскил» с. Намцы

Кузнецова Анжела

Чуораан сибэкки хайдах уоскээбитэй

Максимова М.Н.

 

3 место

МБДОУ «Хомус» с.Хатас

Лугинова Доминика

«Алыьар оготун алгыьа»

Протопопова А.Н.

 

 

 орто бөлөх

ситиһиитэ

уһуйаана

кыттаачылар:

айымнньыта

салайааччы:

Анал Аат

МБДОУ «Хомус» с.Хатас

Лугинова Доминика

«Алыьар оготун алгыьа»

Протопопова А.Н.

 

1 место

МБДОУ « Кэнчээри» с.Намцы

Алексеев Эрсан

«Тонсогой!

Новгородова А.Н., Алексеева И.Я (родитель)

2 место

МБДОУ « Кэнчээри» с.Намцы

Собакина Сардаана

«Урумэччи»-хоьоон

Новгородова Анна Николаевна

 

3 место

МБДОУ «Хомус» с.Хатас

Андреева Эльвира

«Куобах»

Попова Саргылана Семеновна

 

 

 улахан бөлөх

ситиһиитэ

уһуйаана

кыттаачылар:

айымнньыта

салайааччы:

Анал Аат

МБДОУ « Детский сад № 11 «Сулусчаан» с.Намцы Намского улуса

Никифоров Дыгын, Васильев Артем, Баишева Уйгулаана

 «Ба5а батаьа»

Протопопова Акулина Васильевна,Протопопова Маргарита Нестеровна

1 место

МБДОУ «ЦРР – детский сад №11 «Сулусчаан» с.Намцы»

Оля Захарова

«Оо5уй о5ус уонна балыксыт»

Степанова А.Ф., Маркова Н.Н.

 

2 место

МБДОУ «Кэскил» с. Намцы

Николаев Алик

«Сулустар уонна ый»

Максимова М.Н.

 

3 место

МБДОУ «Хомус» с.Хатас

Протопопова Уйгулаана

«Арай биирдэ»

Протопопова

Анна Егоровна (помвоспитателя)

 

 

  1. «Оноһуктарынан мультипликация»

кыра бөлөх

Ситиьиитэ

уьуйаана

кыттаачылар:

айымнньыта

салайааччы:

Анал Аат

МБДОУ № 1 “ Сарыал” с.Крест-Кытыл

Харитонов Вова, Кононов Эрсаан, Бурнашева Вика, Захарова Алиса, Макарова Айгылаана.

 “Кырынаас”

Павлова И.Г., Афанасьева Т.Н.

1 место

МБДОУ №2 «Улыбка» с. Кысыл-Сыр

Сивцев Мичил

«Зоопарк»

Заровняева В. М.

 

2 место

МБДОУ « Детский сад № 1 «Сарыал» с.Детский сад Намского улуса

 

Афанасьева Альмира, Аверьянова Ева, Павлов Мирон, Жиркова Олеся,Павлов Денис.

«Эьэ уонна Баабыр»

Игнатьтева Н.А., Саввинова М.В.

 

3 место

МБДОУ « Детский сад № 1 «Сарыал» с.Детский сад Намского улуса

 

Аммосова Самаана , Кудрин Артем

“Арай биирдэ Ба5ачаан”

Шадрина А.П.

 

 орто бөлөх

ситиһиитэ

уһуйаана

кыттаачылар:

айымнньыта

салайааччы:

Анал Аат

МБДОУ «Хомус» с.Хатас

Захарова Замира, Слепцов Алмаз

 «Куьунну кестуу»

Осипова Альбина Владимировна,

Семенова Марина Афанасьевна

1 место

МБДОУ « Мичийээнэ» с.Кысыл-Сыр

Студия « Ыллык»

Слепцова Сахая, Охлопков Ньургун,Попов Алмаз, Протопопова Анжелика, Филиппов Костя

«Тонсогой»

Алексеева Мария Семеновна , Избекова Айталина Васильевна           

 

2 место

МБДОУ «ЦРР – детский сад №11 «Сулусчаан» с.Намцы

«Ымыычаан» орто белех о5олорун оноьуктара, аа5ааччы – Касьянова Стефания, 4с

«Мин зоопаркам»

Васильева Марина Владимировна

 

3 место

МБДОУ № 1 “ Сарыал” с.Крест-Кытыл

Ушницкий Вася

“Балыксыт Бааска уонна ба5а”

Протопопова Т.А., Павлова И.Г.

 

 улахан бөлөх

ситиһиитэ

уһуйаана

кыттаачылар:

айымнньыта

салайааччы:

Анал Аат

МБДОУ « Мичийээнэ» с.Кысыл-Сыр,

“Ыллык” ого телестудията:

 

Азарова Анэля,Аргунова Уруйдаана,

Баишев Тургун,

Бережнев Айтал,

Гоголева Айыына,

Григорьев Арчылаан,

Иванов Айхал,

Колесов Алгыстаан,

Обутов Альберт,

Охлопков Эрчим,

Охлопкова Амелия Дм,

Охлопкова

Амелия Пет.,

Пинигин Тимур,

Терентьев Эдуард.

 

 “Арамаан алдьархайа”

 

Сысолятина Вероника Андреевна

1 место

МБДОУ «Хомус» с.Хатас

Беляева Эльвира

«Арамаан алдьар5айа»

Беляева Гульнара Васильевна

2 место

МБДОУ « Кэскил» с.Намцы

Шадрин Эрчим

 

“Дракон эбэтэр Луо кыыл”

Шадрина Анна Петровна-родитель

3 место

МБДОУ « Мичийээнэ» с.Кысыл-Сыр

Студия « Ыллык»

Слепцова Сахая, Охлопков Ньургун,Попов Алмаз, Протопопова Анжелика, Филиппов Костя

«Тонсогой»

Алексеева Мария Семеновна , Избекова Айталина Васильевна           

 

Просмотров: 32 | Добавил: aidamestnikova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Copyright MyCorp © 2019
Поиск
Block title
  • Телефон доверия по России: +7(495)104-68-38
  • "Телефон доверия" ГИА по РС(Я): 8(4112)42-10-28
  • "Телефон доверия" по Намскому улусу: 41-788
  • Телефон "горячей" линии по России: +7(495)984-89-19
  • Телефоны "горячей" линии по РС(Я): ЕГЭ 8(4112)42-10-46; ОГЭ 8(4112)42-10-48;
  • Телефоны "горячей" линии по Намскому улусу: 42-563; 43-099; 42-364
  • Телефон Департамента по соблюдению законодательства проведения ГИА 8(4112)260635
Календарь
«  Апрель 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Архив записей